Witamy na er-ea.pl. Skontaktuj się z nami

Welcome to er-ea.pl/en. Contact with us

Willkommen zu er-ea.pl/de. Kontakt mit uns

Informacja o wpływie działalności, wykonywanej przez jednostkę organizacyjną, na zdrowie ludzi i na środowisko oraz o wielkości i składzie izotopowym uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem tej działalności.  

Realizując obowiązek informacyjny wynikający z art. 32c Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo Atomowe (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1941 z późn. zm.) dalej „Prawo Atomowe”, Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o., podaje następujące informacje dotyczące prowadzonej działalności:

  1. Działalność Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o., związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w Art. 4 Prawa Atomowego, wykonywana jest na podstawie zezwoleń Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki: nr D-15074 i D-15051.
  2. Informacja o wpływie działalności Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o., związanej z narażeniem na promieniowanie jonizujące, na zdrowie ludzi i na środowisko oraz wielkość i skład izotopowy uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska, w związku z wykonywaną działalnością w drugim półroczu 2021 roku oraz pierwszym półroczu 2022 roku.

Na podstawie pomiarów dawek indywidualnych i środowiskowych oraz wykonywanych obliczeń, nie stwierdzono przypadków przekroczenia dawek granicznych określonych w Załączniku nr 4 do Prawa Atomowego „DAWKI GRANICZNE PROMIENIOWANIA JONIZUJĄCEGO”, dla pracowników, uczniów, studentów i praktykantów oraz osób z ogółu ludności, przebywających na terenie i w otoczeniu jednostki organizacyjnej oraz w związku z działalnością, wykonywaną poza terenem jednostki organizacyjnej.

W ramach posiadanych zezwoleń, na działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, nie odprowadza się odpadów promieniotwórczych do środowiska na podstawie Art.52. Prawa Atomowego.

Na podstawie pomiarów emisji powierzchniowej z powierzchni roboczych, w miejscach stosowania i przechowywania zamkniętych źródeł promieniotwórczych, nie stwierdzono występowania nietrwałych (usuwalnych) skażeń promieniotwórczych, mogących powodować uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska.

Opublikowany w: News